Akcija „Savaitė be patyčių“

Kovo mėnesį Telšių r. Eigirdžių pagrindinė mokykla įsijungė į „Vaikų linijos“ organizuojamą akciją „Savaitė be patyčių“. Visą mėnesį vyko veikla, skatinanti draugiškus mokyklos bendruomenės narių santykius.

Akcija prasidėjo kovo 16 dieną tikybos mokytojos - metodininkės  V.Vaidvilienės organizuotu susitikimu su seleziečių vienuoliu Piercarlo Manzo. Vienuolis su mokiniais kalbėjo apie  gyvenimo vertybes, draugystę, toleranciją, priminė apie  artėjančių šv. Velykų švenčių prasmę.

Visą mėnesį klasių vadovai organizavo užsiėmimus draugystės temomis, pradinių klasių mokiniai kartu su pailgintos darbo dienos grupės auklėtoja D.Bukiniene ir soc. pedagoge R.Jurevičiute draugiško elgesio mokėsi iš senosios animacijos veikėjų, kūno kultūros mokytojas B.Šiaudkulis vedė draugiškas mokyklos bendruomenės šaškių varžybas.

Kovo 20 dieną socialinė pedagogė R.Jurevičiutė 1-10 klasių mokiniams organizavo susitikimą  - edukacinį užsiėmimą su vaikiškų pasakų kūrėja kauniške Indre Gaskaite – Vasiliauskiene, kuri nuo kūdikystės turi visišką regos negalią. Užsiėmimo metu jaunimas turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie neregių pasaulio, vaikai susipažino su baltąja lazdele, pinigų atpažinimo kortele, spalvų detektoriumi, Brailio rašto knygomis, Brailio rašto spausdinimo mašinėle ir rašymo lentele grifeliu. Lektorė  gyvenimišku  pavyzdžiu priminė, kad negalia nėra kliūtis, kurti pasakas, gyventi pilnavertišką gyvenimą. Jausmingas susitikimas su I.Gaskaite – Vasiliauskiene vaikams paliko gilų įspūdį,   skatino užsiėmimo dalyvius  džiaugtis kiekviena diena, nepasiduoti pesimizmui.

Akcijos renginių ciklą  kovo 28 dieną vainikavo tradicinė mokyklos bendruomenės sporto šventė „Sportuoja tėtis ir mama, sportuoju aš“, kurią organizavo kūno kultūros mokytojas -  metodininkas B.Šiaudkulis ir soc. pedagogė R.Jurevičiutė. Sporto šventėje nugalėjo draugystė, todėl dalyviams netrūko geros nuotaikos ir malonių staigmenų.

Telšių r. Eigirdžių pagrindinės mokyklos vyr. socialinė pedagogė Rima Jurevičiutė

 


 

 

 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

Dabar svetainėje 85 svečiai ir narių nėra