Išvyka į Ventės ragą

Rugsėjo 28 - osios ankstyvą rytą nemažas būrys ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės bei 1-6 klasių mokiniai su mokytojomis Rita Mineikiene ir Vaida Kačinskiene išvyko pasidairyti po Šilutės kraštą ir aplankyti Ventės ragą.

Šilutės kraštas  pasitiko mus savita gamta – rudeniškais rūbais pasipuošę medžiai, lygumose tyvuliuojantis vanduo, prie keliukų stovintys ženklai – kelias apsemtas, nepravažiuojamas. Visur daug vandens, todėl šis kraštas ir yra pats žuvingiausias Lietuvoje.  Čia susikerta dvi kultūros, tai Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos. Atkreipėme dėmesį  į šio krašto pastatų architektūrą, grožėjomės išpuoštais miesteliais.

Netrukome pasiekti ir galutinį tašką, tai labiausiai į vakarus nutolusį Šilutės rajono tašką – Ventės ragą. Jo smaigalyje daugiau nei šimtą metų (1863 m.) veikia švyturys. Laivams ir sieliams ši vieta buvo ypač pavojinga. Kol nebuvo iškastas Karaliaus Vilhelmo kanalas, sujungęs Nemuną prie Klaipėdos, čia suduždavo daug laivų.

1929 m. Ventės rage prof. Tadas Ivanauskas įkūrė paukščių žiedavimo stotį. Čia pastatytos didžiausios Europoje paukščių gaudyklės, tad per metus sužieduojama apie 80 – 100 tūkstančių paukščių. Sugauti ir sužieduoti paukščiai vėliau aptinkami Irane, Egipte ir net Pietų Afrikos Respublikoje.  Ventės rago ornitologinėje stotyje veikia muziejus, kuriame  susipažinome su daugybe paukščių, klausėmės paukščių giesmių, atsakinėjome į pateiktus klausimus. O didžiausią įspūdį kai kuriems vaikams paliko sėdmaišiai – taip buvo gera ant jų ne tik pasėdėti, bet ir pagulėti.

Apsilankę ornitologinėje stotyje susipažinome su paukščių žiedavimu, mokėmės „užmigdyti“ paukščiuką, jam uždėti  žiedą, o pažadinę džiaugėmės jo skrydžiu.

Užlipome į švyturį, dar kartą nustebome – kaip aukštai, kiek daug  vandens !   Tolumoje apžvelgėme Nidos kopas, prie  prieplaukos pasirinkome kriauklių ir išskubėjome į autobusą, laukė kelionė namo.

 


 

 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

Dabar svetainėje 90 svečiai ir narių nėra