Mokslo ir žinių dienos šventė

Rudens dvasia
Pavargusi plevena
Voratinkliais pavirtusiais
Drugiais.....

Maloniai kviečiame visus dalyvauti Mokslo ir žinių dienos šventėje, kuri vyks 2012 m. rugsėjo 3 d. (pirmadienį).

10 val. Šv. Mišios Eigirdžių Dievo Apvaizdos bažnyčioje.
10.30 val. šventinis minėjimas mokykloje.

Mokyklos bendruomenės vardu direktorė Danutė Juškienė


 

Rugpjūtis, paliekantis mane

„Jis basas brenda per upelį kreivą“ .....tokiais žodžiais prasidėjo rugsėjo pirmosios šventė Eigirdžių pagrindinėje mokykloje.Mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai buvo kviečiami, kaip ir įprasta, į Eigirdžių Dievo apvaizdos bažnyčią. Pirmą kartą bendruomenė rugsėjo pirmosios proga susitiko su naujai paskirtu klebonu Vidmantu Šidlauskiu. Po Šv. mišių mokyklos bendruomenė susitiko mokyklos kiemelyje. Septintokai Kamilė Budreckytė ir Almantas Račkauskas vedė šventę, mokyklos direktorė, Danutė Juškienė, sveikino visus susirinkusius vėl tęsti prasmingų darbų kelionę.
 Šventėje skambėjo Lietuvos ir mokyklos himnai. Muzikos mokytoja Margarita Bidvaitė Dargužienė paruošė 8 klasės mokinę, Eglę Stripeikaitę, atlikti Donato Mantvydo eurovizinę dainą „Meilė akla“. Rugsėjo pirmosios proga mokinius, mokinius ir jų tėvelius sveikino atvykę svečiai: meras Vytautas Kleiva, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų vyr. specialistas Arūnas Juška, miestelio bendruomenės pirmininkė Adelė Srėbalienė.

Pirmokus pasveikino ir padovanojo atminimo dovanėles mokyklos šeimininkai – dešimtokai. Direktorė minkštų žaislų krepšį įteikė mišrios priešmokyklinės grupės vaikučiams, kurių šiais metais susirinko gausus būrys. Padėkos raštais ir asmeninėmis dovanomis buvo apdovanoti mokiniai iškovoję „Šauniausio (s) mokinio (ės)“ titulą. Tai 7 klasės mokinė Deimantė Beniušytė ir 10 klasės mokinys Simonas Liutkus. Šeštokai už „Šauniausios klasės“ titulo iškovojimą gavo nemokamą ekskursiją po Žemaitiją.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Bukinienė taip pat pasveikino susirinkusius rugsėjo pirmosios proga ir supažindino mokinius su klasės auklėtojais.

Šventės pabaigoje mokyklos direktorė padėkojo visiems už vieningą susibūrimą ir pakvietė į pirmąsias pamokas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Bukinienė


 

Europos kalbų diena

Rugsėjo 26d. visa Europa švenčia Europos kalbų dieną. Šią dieną organizuojami renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymąsi, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms.

Neatsiliko nuo kitų Europos šalių ir Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokiniai ir užsienio kalbų mokytojos.

 Anglų kalbos mokytoja Neringa Gurliauskaitė ir rusų kalbos mokytoja Violeta Kovienė pravedė integruotas anglų - rusų kalbos pamokas 6-10 klasių mokiniams.  Pamokų metu mokytojos supažindino mokinius su Europos kalbų dienos reikšme, buvo atliekamos užduotys, susijusios su kalbomis, knyga. Pamokų metu vyko viktorina apie Anglijos ir Rusijos sostines. Mokiniai  atsakinėjo į viktorinos klausimus anglų bei rusų kalbomis. Smagiai buvo palyginamos patarlės lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Šios pamokos paįvairino mokymosi procesą, leido mokiniams parodyti savo žinias, surasti panašumų ir skirtumų tarp kalbų.Apibendrindamos pamoką, mokytojos akcentavo, kad šiuolaikiniame judančiame vis globalėjančiame pasaulyje privaloma mokėti bent dvi užsienio kalbas!

Mokytojos N.Gurliauskaitė ir V. Kovienė


 

Mergaitės Eigirdžiuose žaidžia krepšinį

Eigirdžių pagrindinėje mokykloje praėjo kiekvienais metais vykstantis tarpmokyklinis mergaičiųkrepšinio 3x3 turnyras ,,Eigirdžiai- 2012“. Jame dalyvavo šešios įvairų mokyklų komandos. Geru žaidimu išsiskyrė Šiaulių rajono Raudėnų mokyklos komanda. Ji jau keleri metai iš eilės laimi šį turnyrą. Ne išimtis buvo ir šiemet. Nepralaimėjusios nei vienų rungtynių raudėniškės , mokytojo Valerijaus Traškino auklėtinės, laimėjo pagrindinį prizą. O štai dėl likusių apdovanojimų vyko įnirtinga kova.
 Geriausiai sekėsi ,,Atžalyno“ pagrindinės mokyklos (mokytoja Loreta Jankauskienė) mergaičių komandai, kuri ir iškovojo antrąją vietą. Degaičių sporto klubo mergaitės užėmė trečią vietą, be medalių palikusias varžybų šeimininkes, Eigirdžių pagrindinės mokyklos mergaites (mokytojas Bronislovas Šiaudkulis). Varžyboms pasibaigus, kol buvo sumuojami rezultatai, sportininkės išbandė taiklumą nuo baudos linijos. Čia geriausiai sekėsi varžybų šeimininkei Kristei Vitkutei . Ji iš 10 baudų įmetė 7-nias ir laimėjo geriausios baudų metikės prizą.

Vis mažiau mokyklose mergaitės žaidžia krepšinį. Todėl Eigirdžių pagrindinė mokykla stengiasi populiarinti šį puikų žaidimą ir kitais metais vėl pakvietė ruoštis ir atvykti į į turnyrą ,,Eigirdžiai-2012“.


 

Po tolerancijos skėčiu

Lapkričio 16-ąją visas pasaulis mini tarptautinę Tolerancijos dieną. Jos metu vykdomos įvairios akcijos, renginiai, per kuriuos yra skatinama atkreipti dėmesį į skirtingą, priešingą nuomonę turinčius, kitos rasės, tautybės, pažiūrų, žmones bei jų interesus, problemas. Šių metų tolerancijos dienos simbolis - skėtis. Tai daiktas puikiai tinkantis rudeniui, po kuriuo, lietui lyjant, gali sutilpti keletas žmonių, kurie yra skirtingi, bet lietui lyjant – būdami tolerantiški, stovi kartu po skėčiu.

 Į šios gražios akcijos paminėjimą įsijungė ir Telšių r. Eigirdžių pagrindinė mokykla. Visų klasių mokiniai turėjo dvi savaites laiko pamąstyti ir sugalvoti, kaip turėtų atrodyti „Tolerancijos skėtis“.
Tolerancijos savaitei skirti renginiai prasidėjo Telšių visuomenės sveikatos priežiūros biuro specialistės V. Urvakienės paskaita - diskusija ,,Saugok savo ir kitų sveikatą“, kuri buvo skirta pradinių klasių mokiniams. Mokyklos mažiausieji ne tik įdėmiai klausėsi medikės patarimų, kaip saugoti vienas kito sveikatą, bet ir žiūrėjo animacinį filmuką ,,Daktaras triušis“.
Lapkričio 15 –ąją buvo paminėta tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną vyko integruota biologijos - matematikos pamoka ,,Kodėl žalingas rūkymas?“, kurią vedė vyr. matematikos mokytoja S.Brasienė ir vyr. biologijos mokytoja D.Bukinienė. Daug džiugių emocijų sulaukė akcija ,,Saldainis – geriau negu cigaretė“, jos metu, primenat rūkymo žalą, 5-10 klasių mokiniams buvo dalijami mėtiniai saldainiai.
Penktadienį, lapkričio 16 mokyklos bendruomenė po pamokų su įvairiausiomis spalvomis apipavidalintais „tolerancijos skėčiais“ rinkosi į tolerancijos dienos paminėjimą. Renginio metu mokiniai, vadovaujant soc. pedagogei R.Jurevičiutei, pilietiškumo pagrindų mokytojui L.Normantui žiūrėjo vaizdo klipus ir skaitė mintis apie toleranciją. Mokiniams idėjų netrūko, kiekviena klasė originaliai pristatė tolerancijos skėčius, kurie šiuo metu puikuojasi mokyklos laiptų galerijoje.
Tradiciškai žodį tarusi mokyklos direktorė D.Juškienė kvietė apmąstyti žodžio ,,tolerancija“ prasmę, gebėjimą gerbti skirtingų įsitikinimų žmones, nes visuomenėje gyvena skirtingi žmonės.
Lieka tikėtis, kad mokiniai susimąstė, kad norint gyventi darniai, tolerancija vienas kitam yra būtina.

Telšių r. Eigirdžių pagrindinės mokyklos vyr. soc. pedagogė Rima Jurevičiutė


 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 9 svečiai ir nėra prisijungusių narių