Rugsėjo 1 - oji!

Paskutinės gėlės liūdi vasarėlės,
Laukus gaivina rudenio vėsa.
Ir vėl Tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins Tavoji mokykla.

 

MIELI MOKINIAI, TĖVELIAI, MOKYTOJAI
IR VISI EIGIRDIŠKIAI,

2011 M. RUGSĖJO 1 D. MALONIAI KVIEČIAME JUS Į TELŠIŲ R.
EIGIRDŽIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS RUGSĖJO PIRMOSIOS – MOKSLO IR ŽINIŲ – ŠVENTĘ.

  •  9.15 val. ŠV. MIŠIOS EIGIRDŽIŲ DIEVO APVAIZDOS BAŽNYČIOJE;
  • 9.45 val. MOKSLO IR ŽINIŲ ŠVENTĖ MOKYKLOJE.

MOKYKLOS BENDRUOMENĖS VARDU
DIREKTORĖ DANUTĖ JUŠKIENĖ


 

Rugsėjo pirmoji

Naujieji mokslo metai prasidėjo Eigirdžių Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Klebonas, Vaidotas Buivydas, Šv. Mišias laikė ne tik už gyvuosius mokytojus, mokinius, jų tėvelius, bet pagerbė ir mokytojus, kurie jau išėję Anapilin. Po Šv. Mišių visi rinkosi mokyklos kiemelyje.
Šventė prasidėjo „Tautiška giesme“ ir mokyklos himnu. Mokyklos direktorė, Danutė Juškienė į susirinkusius kreipėsi žodžiais „po tokios lietingos vasaros, gąsdinančios perkūnijos išaušo gražus rugsėjo 1 – osios rytas. Moksleiviams linkiu sėkmės, geros kloties ir neišsigąsti pirmosios nesėkmės – be nesėkmių nėra gyvenimo.“
Mokytojus ir mokinius savo apsilankymu pagerbė LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių Švietimo skyriaus vyr. specialistas Arūnas Juška, Telšių r. savivaldybės tarybos narys Egidijus Kaubrys, Degaičių seniūnas Antanas Kontrimas. Sveikinimo žodį tarė ir mokyklos tarybos pirmininkė Regina Račkauskienė.
Seimo narys pasidžiaugė, kad šiemet Lietuvoje rugsėjo pirmąją žingsniavo daugiau pirmokėlių nei pernai. Valentinas Bukauskas pirmokėliams neužmiršo įteikti dovanų: popieriaus, spalvotų pieštukų ir plastilino.
Švietimo skyriaus vyr. specialistas A.Juška moksleiviams linkėjo žinių, gerų pažymių, o seniūnas, Antanas Kontrimas, apdovanojo visus lipdukais su žemaičių herbu ir kvietė ateityje tapti seimo nariais, nes „dabartinis seimo narys, Valentinas Bukauskas, jau sensta“.

 

Žydų genocido dienos paminėjimas

Rugsėjo 23   dieną Eigirdžių  pagrindinė mokykla dalyvavo respublikinėje Lietuvos žydų genocido aukų  atminimo dienos paminėjime ‚,Nenusigręžk nuo praeities“. Prieš 70  metų Lietuvoje masiškai buvo nukankinti žydų tautybės žmonės.10 klasės mokiniai nukankintų žydų atminimui paruošė pasakojimą apie genocido aukas Telšiuose ir Geruliuose.
Prisiminta, kad  1941 metais Telšiuose buvo nužudyta apie  14 tūkstančių žydų , o Gerulių žemė sugėrė 2000  žydų kraują. Čia buvo sušaudytos buvusio Telšių žydų bendruomenės pirmininko R.Genio motina ir sesuo, čia -  iš kapo duobės pabėgo 12 metų berniukas J. Damba, kuris veliau tapo žinomu žydų rašytoju. Tylos minute buvo pagerbti žuvusieji. 6-10  klasių mokinai kartu su mokyklos direktore D. Juškiene, pavaduotoja  D. Bukiniene, istorijos mokytoja L. Mitkuviene Geruliuose paruošė gyvų gėlių simbolinę  menorą ir tylos minute pagerbė žuvusius prisimindami Z.Brik žodžius:  ‚,paimki, vėjau, į savo glėbį mano maldą, palydėtą ašaromis...“

 Istorijos mokytoja Liuda Mitkuvienė


 

Akcija ,,Pasidalink obuoliu su draugais”

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas- ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti vaikystėje. Mityba yra viena iš būtinų vaiko normalaus augimo, fizinio ir psichinio vystymosi sąlygų, o fizinis aktyvumas lemia vaiko oarganizmo harmoningą vystymąsi ir sveikatą. Todėl mūsų mokykla šiais moklso metaias aktyviai dalyvauja projekte „Sveikatiada" 2011-2012 m.m., kurį organizuoja Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministerija, sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
 Rugsėjo 30 d. po 2 pamokų,  projekto ambasadorė  technologijų ir dailės mokytoja A. Bagužienė kartu su biologijos mokytoja D. Bukinienė ir mokinių savivalda, pakvietė visus į akciją ,,Pasidalink obuoliu su draugais". Akcijos metu mokiniai skanavo obuoliais, pateikta informacija apie obuolių svarbą mūsų organizmui. 5-10 kl. mokiniai per dailės pamokas piešė plakatus raginančius kasdien valgyti daržoves ir vaisius, paruošta deklaracija ,, Palaikau idėją ir įsitraukiu į judėjimą dažniau užkandžiauti vaisias ir daržovėmis", kurioje pasirašė net mažieji mokyklos mokinukai. Akciją vainikavo bendra nuotrauka mokyklos sode, prie didžiulio obuolio, kuri išdėliojo 9 klasės mokiniai..
Malonu, kad galime gyventi sveikai ir tikrai smagiai!

 

Telšių rajono Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokinių ekskursija į Panevėžį ,,Fizinė ir dvasinė sveikata – žmogaus laimės šaltinis“

Saulėtą spalio 14 d. rytą aštuoniolika Telšių rajono Eigirdžių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokinių, lydimi sveikatingumo projekto ,,Sveikame kūne – sveika siela“ koordinatorės socialinės pedagogės R.Jurevičiutės ir istorijos mokytojos L.Mitkuvienės, išvyko į Panevėžį.

 Pirmoji keliauninkų stotelė buvo Šiaulių Kryžių kalnas – unikalus architektūros ir istorijos paminklas, traukiantis žmones savo ramybe, dvasingumu. Čia jaunuosius eigirdiškius pasitiko pranciškonų vienuolis brolis Mykolas, kuris papasakojo Kryžių kalno ir vienuolyno įsikūrimo istoriją, supažindino jaunimą su vienuolijos misija, sveikuolišku gyvenimo būdu.
Vienuoliui palaiminus kelionę, jaunieji keliautojai išskubėjo į Aukštaitijos sostinę Panevėžį. Vieną didžiausių įspūdžių paliko stiklo pūtimo galerija ,,Glasremis“, kurioje smalsuoliai
grožėjosi nuostabiais stiklo gaminiais, stebėjo kaip stiklapūčių rankose gimsta unikalūs stiklo meno kūriniai. Pratęsdami pažintį su Panėvėžiu, iškylautojai išvyko į Kraštotyros muziejų, kur dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vaistažolių paslaptys“. Užsiėmimo metu muziejaus gidė Silvija ne tik kalbėjo apie vaistažolių gydomąsias savybes, jų rinkimą ir laikymą, bet ir pavaišino kelių rūšių arbata ir medumi.
Nors kelionė buvo ilga, ekskursija neprailgo, projekto dalyviai pavargę, bet laimingi grįžo namo.

Projekto ,,Sveikame kūne – sveika siela“ koordinatorė Eigirdžių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Rima Jurevičiutė


 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 44 svečiai ir nėra prisijungusių narių