Rugsėjo 1-oji

SKAMBĖK, AIDĖK, MOKYKLOS VARPELĮ !

Ar buvo vasara, ar ne?

Turbūt nusinešė ją saulė.

Jaučiu, kaip gaudžia vėl –

Mokyklų skambantis pasaulis.

 Rugsėjo pirmosios šventė Eigirdžių mokyklos bendruomenei prasidėjo kaip ir  įprasta Eigirdžių parapijos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Mišias už mokinius, mokytojus, jų tėvelius ir visą bendruomenę laikė klebonas Vaidotas Buivydas.

Po mišių, mokyklos kiemelyje visi susirinko rugsėjo  1-sios atidarymo šventei. Skambėjo Tautiška giesmė ir mokyklos himnas. Himno žodžius parašė Švietimo skyriaus vyr.specialistė Irena Daubarienė, muzika-muzikos mokytoja Margarita Bidvaitė-Dargužienė.  Šventę vedė mokyklos 10-tos klasės mokinės Gabrielė Dukanauskaitė ir Roberta Žemeckytė.  Mergaitės skaitė eiles, kurios buvo skirtos mokytojams, tėveliams,   mokiniams. Dešimtokai pasveikino pirmokėlius, palinkėjo “kad juodos raidės juos prašnekintų, kad su jais kalbėtųsi skaičiai ir kad jų mokytoja būtų pati geriausia”.

Mokyklos direktorė Danutė Juškienė buvo pakviesta įžiebti visų širdyse tą magiškąją žinių troškimo kibirkštį ir pristatyti gausiai susirinkusius svečius: Telšių rajono savivaldybės Tarybos narį Egidijų Kaubrį, Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistą Gediminą Gudą, Degaičių seniūnijos seniūną Antaną Kontrimą, miestelio bendruomenės pirmininkę Adelę Srėbalienę, mokyklos Tarybos pirmininkę Marytę Vitkienę. Svečiai linkėjo mokytojams prasmingo darbo, tėveliams-kantrybės, o mokiniams-priimti žinias, augti kaip asmenybėm ir skleisti gėrį. Degaičių seniūnijos seniūnas į visus kreipėsi gražia žemaitiška tarme, palinkėjo, kad tos kalbos niekada neužmirštų būsimosios kartos ir apdovanojo visus lipdukais su žemaičių simboliu – meška.

Pirmokėliai, gerai išmokę pirmąją pamoką-eilėraštukus,  pasveikino visus  susirinkusius su Mokslo ir Žinių švente. Kad taptų pilnateisiai mokyklos bendruomenės nariai, mokyklos direktorė Danutė Juškienė įteikė pasus ir atšvaitus. Palinkėjo saugaus ir tiesaus kelio į mokyklėlę. Į pirmokus smalsiai žvelgė patys mažiausieji mokyklos bendruomenės nariai-pradinukai.

Šventę padėjo pravesti ir savo dainomis  nuotaiką kėlė Degaičių kultūros centro meno vadovas  Marius Petrauskas.

Šventės pabaigoje mokyklos varpelis visus pakvietė į pirmąją Gerumo pamoką.

Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Bukinienė


 

Pilietiškumo akcija skirta žydų genocido dienai

Mokykloje Rugsėjo 23 dieną įvyko Pilietiškumo akcija skirta žydų genocido dienai paminėti. Mokiniams iš anksto buvo paruoštos parodos iš žydų istorijos. Jas paruošė bibliotekos vedėja A. Žitaveckienė ir istorijos mokytoja L. Mitkuvienė. 13 val. prasidėjo meninis montažas "Kiekvienas žmogus turi savo vardą". Po jo parodyta video juosta "Žydų likimas Geruliuose".  Geruliuose buvo nužudyta apie 4000 žydų, apie tai liudijo buvęs žydų bendruomenės pirmininkas R. Genys ir rašytojas J. Damba, kurių deja jau nebėra gyvųjų tarpe. Tylos minute genocido aukos buvo pagerbtos mokykloje ir Geruliuose - masinėje kapavietėje. Akcija sudomino renginyje dalyvaujančius mokinius ir mokytojus.

Renginio koordinatorė L. Mitkuvienė

 


 

Draugystė tęsiasi

Praėjusią savaitę Eigirdžių pagrindinės mokyklos futbolo komanda buvo išvykusi į Raudėnuose (Šiaulių raj.) kasmet organizuojamą tarpmokyklinį futbolo turnyrą Direktorės taurei laimėti. Sėkmė lydėjo Eigirdžių pagrindinės mokyklos futbolininkus. Jie 2:1 nugalėję varžybų šeimininkus ir 4:3 Šiaulių rajono Dirvonėnų pagrindinės mokyklos sportininkus, užėmė pirmąją vietą ir laimėjo pagrindinį prizą. Rezultatyviausiai Eigirdžių vaikinų komandoje žaidė Tomas Dapšauskas. Jis įmušė 3 įvarčius. Geru žaidimu išsiskyrė dešimtokas Tomas Pagojus.
Telšių rajono Eigirdžių pagrindinė mokykla ( kūno kultūros mokytojas B. Šiaudkulis ) ir Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinė mokykla ( kūno kultūros mokytojas V. Traškinas ) draugauja jau 8 metus. Dabar eigirdiškiai pakvietė Raudėnų pagrindinės mokyklos mergaites į tarpmokyklinį 3x3 mergaičių krepšinio turnyrą, skirtą Eigirdžių pagrindinės mokyklos 105-tosioms metinėms pažymėti. Tad abiejų mokyklų bendradarbiavimas tęsiasi toliau.

 

Mergaitės per atostogas žaidė krepšinį

Į mokinių atostogų metu Eigirdžių pagrindinėje mokykloje surengtą mergaičių 3x3 krepšinio turnyrą atvyko 7 komandos iš Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinės, Luokės vidurinės, Eigirdžių pagrindinės mokyklų ir Degaičių sporto klubo merginų komanda. Turnyras buvo skirtas Eigirdžių mokyklos įkūrimo 105 – osioms metinėms paminėti.
Sėkmė lydėjo viešnias iš Šiaulių rajono. Raudėnų pagrindinės mokyklos pirmoji komanda (vadovas V. Traškinas)
Laimėjo visas rungtynes ir iškovojo didžiąją taurę. Antrą vietą užėmė Degaičių sporto klubo komanda (vadovas B. Šiaudkulis). Trečios liko Luokės vidurinės mokyklos pirmosios komandos mergaitės (vadovė D. Kasparavičienė). Varžybų šeimininkės, Eigirdžių pagrindinės mokyklos pirmoji komanda, užėmė ketvirtąją vietą.
 Snaiperio konkurse dalyvavo visos sportininkės. Geriausiai sekėsi Galdikaitei Deimantei iš Raudėnų. Ji iš dešimties baudų įmetė aštuonias ir laimėjo mažąją taurę. Antra liko eigirdiškė Roberta Žemeckytė, trečia – Raimonda Daukšaitė iš Degaičių.
Apdovanojusi visus nugalėtojus ir prizininkus Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Juškienė pakvietė visus į mokyklos 105 – ųjų metinių paminėjimą, kuris vyks lapkričio 27 d.

 

Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokinių išvyka į pajūrį

Lietingą lapkričio 5 rytą trisdešimt 3-9 klasių Telšių rajono Eigirdžių pagrindinės mokyklos mokinių , lydimi sveikatingumo projekto ,,Sveikame kūne – sveika siela “koordinatorės R.Jurevičiutės, istorijos mokytojos L.Mitkuvienės išvyko į pajūrį.
Pirmoji išvykos stotelė buvo Plungė, kurioje mokiniai pasivaikščiojo po Oginskio parką, aplankė Žemaičių dailės muziejų.
Atsisveikinę su Plunge, keliautojai išvyko į grafų Tiškevičių rūmuose įkurtą Kretingos muziejų ir Žiemos sodo oranžeriją, kurioje visais metų laikais žaliuoja ir žydi augalai, atkeliavę iš tolimiausių pasaulio kampelių.
Neblėstant Žiemos sodo įspūdžiams, jaunieji keliautojai pasiekė pajūrį. Nepaisant lietaus, jaunieji eigirdiškiai jau džiaugėsi didžiausiu Lietuvos sveikatos lobiu – Baltijos jūra, grožėjosi bangomis, rinko akmenėlius.
Pratęsdami pažintį su Palanga , pajūrio smėlyje išbraižę mokyklos pavadinimą, ištvermingieji ekskursijos dalyviai išskubėjo į Palangos Gintaro muziejų, kur neišdildomą įspūdį paliko edukacinis užsiėmimas ,,Liaudies medicina ir gintaras“. Kadangi dauguma vaikų Gintaro muziejuje lankėsi pirmą kartą, smalsuoliai įdėmiai klausėsi gidės pasakojimo apie gintaro savybes, jo panaudojimą liaudies medicinoje, apžiūrėjo įspūdingą gintaro kolekciją.
Nors visą kelionės dieną lijo, lietus nesugadino lydinčių mokytojų ir mokinių nuotaikos. Praturtinę kūnus ir sielas, visi laimingi, bet pavargę grįžo namo.

 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

Svetainėje lankosi 38 svečiai ir nėra prisijungusių narių