Netradicinė istorijos pamoka „Telšių miesto istorija“

Istorijos mes įpratę mokytis iš vadovėlių arba žiūrėti dokumentinius filmus, tačiau su savo krašto istorija, vieta, kur gyvename, susipažinti yra kur kas paprasčiau – tiesiog nuvykti ir pamatyti, kaip laikui bėgant pasikeitė vieta, kurioje mes gyvename.


Birželio 13d. devintos klases mokiniai kartu su istorijos mokytoja Neringa Gurliauskaitė nusprendė artimiau susipažinti su Žemaitijos sostinės Telšių miesto istorija. Mokiniams iš anksto buvo pateikta užduotis, pasidomėti ir paskaityti apie Telšius ir pravesti ekskursija. Mokytoja internete rado ir atsispausdino senųjų Telšių nuotraukų. Tad bendromis jėgomis dalinomės žiniomis apie Džiugo kalną, kur prasideda Telšių miesto istorija, prisiminėme legendą ir tikrus faktus, palyginome, kaip pasikeitė vaizdas nuotraukoje. Taip pat aplankėme Insulos kalvą ir Katedrą, Vilniaus kalnelį ir lyginom, kaip miestas atrodo senosiose nuotraukose ir dabar. Buvo smagu stebėti, kokie pastatai išliko, kaip jie pasikeitė, kas vietoj senųjų namų stovi dabar.


Mokiniai pripažino, kad tokia netradicinė pamoka- ekskursija buvo naudinga, nes leis į miestą, kuriame lankomės dažnai, pažvelgti kitaip, prisiminti ir žinoti jo istoriją.

Istorijos mokytoja Neringa Gurliauskaitė 

 

 


 

 

 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

We have 18 guests and no members online