Lytiškumo paskaitata

Kovo 9 dieną Telšių r. Eigirdžių pagrindinėje mokykloje lankėsi lektorius Julius Mažonas. Lektorius vedė paskaitą, kurios tikslas – suteikti mokiniams mokslu grįstu ir amžiui pritaikytų žinių apie brendimą ir lytinę sveikatą, ugdyti paauglių gebėjimus ir įgūdžius kurti pagarbius, atsakingus ir lygiaverčius santykius, užtikrinti lytiškai plintančių ligų prevenciją ir įgalinti mokinius priimti saugius sprendimus bei komunikuoti įvairiais lytiškumo aspektais.

Gerbiamo lektoriaus teigimu labai svarbu, kad jaunas žmogus gebėtų teigiamai vertinti save ir savo kūno pokyčius, pozityviai mąstyti, priimti optimalius sprendimus darniems tarpasmeniniams santykiams kurti, kritiškai vertinti kitų įtaką bei atsispirti neigiamam socialiniam spaudimui.

Lektoriaus paskaitos susidėjo iš dviejų dalių. Paskaitos metu lektorius kalbėjo apie su lytiškumu susijusios elgsenos suvokimą, brendimą ir higieną. Paskaitos-diskusijos ir praktinio užsiėmimo metu mokiniams buvo formuojamas kritinis mąstymas, siekiant išsiugdyti gebėjimus ir įgūdžius kuriant pagarbius, atsakingus ir lygiaverčius santykius.

Mokiniai aktyviai dalyvavo paskaitoje, išsakė savo mintis, dalyvavo diskusijoje, analizavo kylančias problemas, įgijo kompetencijų, kurias pritaikys ir savo gyvenime.

Parengė: Visuomenes sveikatos priežiūros specialistė Airida Laurinavičienė

 


 

 

 

Prisijunk prie mūsų!

Dabar naršo

We have 71 guests and no members online